Szendvicspanel: mire jó? 5 hasznos tipp a felhasználáshoz
- 2024. január 29. hétfő
- By Admin: seditor
- Comment: 0
A modern technikai megoldásoknak köszönhetően születtek meg olyan univerzálisnak tekinthető építőanyagok, amelyek számos területen nyújtanak sajátos megoldásokat. Az építőipar manapság igazán csúcsra van járatva, ami miatt fontosak azok a megoldások, amelyekkel hatékonyan és gyorsan van lehetőség dolgozni.
A könnyűszerkezetes kivitelezések egyre gyakoribbak, mivel rövid idő alatt, ugyanakkor nagy pontossággal végezhető el a nagyobb csarnokok építése is, az elvárt magas minőségben. A szendvicspanelek igazán népszerűek a kivitelezők körében, főként melléképületek, mezőgazdasági és ipari létesítmények készítésénél.
Hogyan épül fel és hol használható a szendvicspanel?
Voltaképpen olyan termékről van szó, amelyik 2 darab hidegen hengerelt és felülkezelt acéllemezből áll, amelyek közrefognak egy töltőanyagot vagy magot, ami valamilyen hőszigetelő komponens. A speciális ragasztásos eljárás következtében, nagyfokú tartósságról tesznek tanúbizonyságot az elemek, amik mellesleg magas tűzvédelmi besorolással rendelkeznek.
A méretre vágás külön kérhető, így a kellő anyagmennyiség kiszámítását követően, a helyszíni szabásra már nincs feltétlenül szükség és csak a szerelés marad hátra. Ez azért is előnyös, mert gyakran csak speciális készülékekkel van mód a hatékony szabásra, hiszen a lemezek felületkezelése a komolyabb hőterhelés hatására megsérül, amit egy sarokcsiszoló, vagy más körfűrész okozhat. Ennek nyomán pedig rozsdásodás indulhat meg, amit cél elkerülni.
Akkor lássuk, hogy mikor jöhet számításba a szendvicspanel! Burkolatként igen hatékony szigetelőréteget nyújt, ezért gyakran homlokzatok, oldalfalak felületére helyezik fel. A másik közkedvelt felhasználási módja a hűtőházak kialakítása. A Pascal weboldalán is tesznek erről említést. A magas szigetelési képessége révén, könnyen kint vagy bent tartható a hideg. Minél inkább cél fokozni az adott potenciált, annál vastagabb töltelékre lesz szükség.
További területek, ahol alkalmazható a szendvicspanel
Esetenként direkt alkalmas tetőfedőelemként, mivel jól viseli a környezeti hatásokat, viszont ekkor nagyon fontos figyelni az illesztések kiképzésénél, nehogy nedvesség jusson a szigetelőanyagba. Könnyen létrehozhatóak belőlük különféle melléképületek. Stabil alapvázra felszerelve, egy garázs néhány nap alatt felhúzható a szendvicspanel segítségével.
A belsőépítészetben sem kell mellőzni az előnyeit, mert állmennyezetek, térelválasztó elemekként ugyanúgy megállják a helyüket. Tovább javítva a hatásfokot, érdemes lehet plusz burkolást elvégezni trapéz- vagy hullámlemezzel. Valóban olyan termékről van szó, amit megéri minél jobban bevonni a munkákba, hiszen azzal csak növelhető a minőség. A hatékony szigetelés egyre inkább meghatározó tényező és amivel javítható minden épület energiamérlege, az a szendvicspanel.
A Pascal kínálatában többféle színárnyalat található, amik egyedi stílust képviselnek. A már meglévő épületek karakterisztikájához illeszthető például egy garázs vagy műhely telepítése. Ugyanakkor a homlokzatot, oromzatot is feldobhatja, amennyiben burkolatként alkalmazná a paneleket. Hozza ki a lehető legtöbbet a technológia ezen kivételes eszközeiből és nem fogja megbánni a döntését!